Łatwy, szybki i niedrogi sposób na zmianę wnętrza!

Wiele osób, chcąc odświeżyć dotychczasowy wygląd salonu, kuchni lub sypialni, zastanawia się, jak w niedrogi sposób zmienić wnętrze. Efektowna zmiana mieszkania nie wymaga wielkiego remontu, ponieważ można ją osiągnąć przez zastosowanie kilku prostych trików. Szybka metamorfoza pokoju, pozwoli nam odświeżyć wnętrze, bez wydawania kolosalnych kwot. Co możemy zrobić, aby zmienić wygląd wnętrz, która nam się […]

Wiele osób, chcąc odświeżyć dotychczasowy wygląd salonu, kuchni lub sypialni, zastanawia się, jak w niedrogi sposób zmienić wnętrze. Efektowna zmiana mieszkania nie wymaga wielkiego remontu, ponieważ można ją osiągnąć przez zastosowanie kilku prostych trików. Szybka metamorfoza pokoju, pozwoli nam odświeżyć wnętrze, bez wydawania kolosalnych kwot. Co możemy zrobić, aby zmienić wygląd wnętrz, która nam się znudziły? Sprawdź!

Jak atmosfera wokół nas wpływa na samopoczucie?

Niekiedy możemy nie zdawać sobie sprawy, jak otoczenie wpływa na człowieka. Niektóre osoby dobrze czują się w pomieszczeniach o niewielkich wymiarach. Udowodnione jest jednak, że każde wnętrze – nieważne, czy małe, duże, ciemne, jasne, brudne, zielone lub pachnące – wpływa na nasz nastrój, na podświadomym poziomie umysłu. Dlatego wnętrze w domu powinniśmy urządzić w taki sposób, aby wzbudzało w nas tylko pozytywne uczucia i pozwalało się zrelaksować. Zamiast odkładać na kosztowny remont, już dziś możesz zacząć przeprowadzać praktyczne, szybkie i łatwe zmiany, aby poczuć się lepiej.

Poznaj trzy łatwe kroki, jak zmienić swoje wnętrze…

Istnieją sprawdzone i łatwe sposoby na to, jak zmienić wnętrze bez dużych nakładów finansowych. Tania zmiana salonu może całkowicie odmienić jego wygląd. Z kolei odpowiednie ustawienie mebli w pokoju oraz dekoracyjne dodatki do domu sprawią, że poczujemy się lepiej. Jak urządzić wnętrze bez generalnego remontu? Kolejnym sposobem są ciekawe pod wzgledem stylu ozdoby oraz dodatki zapachowe do domu. Musimy pamiętać, że otoczenie odbierane jest przez nas za pomocą różnych zmysłów: węchu, smaku, dotyku, wzroku oraz słuchu. Dlatego powinno się co jakiś czas wykorzystać elementy dekoracyjne, wpływające na zmysły, do odświeżenia salonu lub sypialni, by pozytywnie pobudziły zmysły i wpłynęły na dobre samopoczucie. 

Krok 1 – przemeblowanie i dodatki

Aby zmienić wygląd danego wnętrza w mieszkaniu, nie musimy od razu kupować nowych mebli. Wystarczy, że zmienimy ich rozstawienie, a zmysły już zaczną inaczej postrzegać nowe otoczenie. Z kolei dodatki t.j. zapach do salonu, ciekawe gadżety na półkach lub kolorowe dekoracje, jeszcze mocniej wpłyną na zmianę nastroju. Świeże powietrze i aromat unoszący się w przestrzeni, pozytywnie zadziałają na samopoczucie. Warto zastosować również zapach do szafy, który odświeży ubrania. Co jeszcze możemy zrobić, aby uzyskać zaskakujący efekt w mieszkaniu?

Przestaw meble, by poczuć dobre wibracje

Wiele osób zastanawia się, jakie korzyści przynosi przemeblowanie, czy warto w ogóle je wykonać? Oczywiście, że tak. Jeżeli przestawimy meble, to wnętrze nie tylko zmieni się wizualnie, lecz także odczujemy inny przepływ energii – wibracji. Każdy mebel oraz przedmiot przenosi fale, w zasięgu których się znajdujemy. Niewłaściwe umeblowanie może powodować, że odczujemy negatywny wpływ na samopoczucie, przestrzeń będzie wydawać się ciasna i dusząca. Dlatego warto przestawić meble w taki sposób, aby uzyskać bardziej przestronne wnętrze.

Zmień dodatki – dywany, poduszki, ramki oraz gadżety

Urządzanie mieszkania bez wydawania znacznych funduszy, powinno przede wszystkim opierać się na zmianie małych dodatków. To z pozoru niewielkie zmiany, których wynikiem jest ciekawa aranżacja domu. Gadżety dekoracyjne do wnętrz w odpowiednich kolorach wprowadzają przyjemną atmosferę oraz oddziałują na samopoczucie. Szare wnętrze salonu można ożywić i ocieplić, m.in. za pomocą poduszek czy ramek na zdjęcia w żywych, jasnych kolorach (pomarańcz, zieleń czy żółć). Z kolei dodatki do domu, takie jak dywany, zmienią wygląd podłogi w stosunku do całego pomieszczenia. Warto je dopasować do mebli lub motywu kolorystycznego. Dywany o jasnej barwie wywołują wrażenie, że podłoga jest wizualnie większa. Natomiast ozdobne doniczki oraz pozostałe gadżety na półkach, nadają wnętrzu charakteru. 

Zainspiruj się gotowymi zestawieniami kolorów! ♥

Wprowadź motyw przewodni lub kolorystyczny

Modne aranżacje wnętrza wcale nie muszą być drogie. W każdym pomieszczeniu możemy stworzyć wyjątkowy motyw przewodni, który podkreśli jego charakter. Szybka metamorfoza pokoju może odwzorować nastrój lata, jesieni, wiosny lub zimy. Wystarczy zastosować gadżety, które kojarzą nam się z określoną porą lub świętami. Na przykład: Wielkanoc – żółte ozdoby; Boże Narodzenie – czerwień; wiosną – odcienie ziemii; zimą – biel oraz ozdoby przypominające śnieżynki. Ważne, aby ustalić, jaki motyw przewodni aranżacji chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu. Przed wyborem kolorów, powinniśmy dokładnie zastanowić się, która barwa będzie przewodnia. Stosowanie zbyt dużej ilości kolorów nie jest zalecane,  ponieważ może wprowadzać chaos i utrudniać koncentrację.

Jeśli kolorem przewodnim jest biel lub jej odcienie, to warto zastosować dodatki i gadżety w kolorze: czerwieni, zieleni, żółci, itd. Każdy kolor budzi skojarzenia i wywołuje emocje. Ważne jest jego natężenie, które nie powinno ,,razić” nas w oczy, lecz być stonowane – odpowiednie do barwy przewodniej. W pomieszczeniach o żywych lub ciemnych barwach, doskonale sprawdzą się elementy kontrastujące. Pamiętajmy, że na motyw kolorystyczny składa się barwa dominująca oraz jej odcienie. W przypadku sypialni, dobrze działa kolor niebieski i jego pochodne, ponieważ kojarzy się z błękitnym niebem. W połączeniu z drobnymi, żółtymi elementami, może wywołać efekt gwieździstego nieba lub kwitnącej polany w słoneczny dzień. Z kolei wprowadzenie odpowiedniego zapachu do sypialni, dodatkowo uspokoi nasze ciało i umysł oraz pozytywnie wpłynie na sen.

Motyw przewodni we wnętrzu, powinien składać się z elementów, które wzbudzają pozytywne skojarzenia lub przywołują miłe wspomnienia.

Przykład: poduszki, ramki lub dywan w jasnych kolorach, które kojarzą nam się z latem i ciepłym słońcem

Krok 2 – jakość powietrza i rośliny w pomieszczeniu

Jakość powietrza wywiera ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Świeże powietrze sprawia, że postrzegamy wnętrze jako większe i bardziej przestronne. Z kolei powietrze zanieczyszczone, powoduje, że czujemy przytłoczenie, a nasz pokój lub sypialnia wygląda ciasno. Pozytywny efekt pozwala osiągnąć wprowadzenie roślin filtrujących powietrze. Roślinność domowa usuwa zanieczyszczenia z powietrza i nadaje wnętrzu efekt świeżości, dzięki naturalnym kolorom. Rośliny doniczkowe można postawić na parapecie lub półce, dzięki czemu wprowadzą motyw natury. Rośliny filtrujące powietrze w domu, pozytywnie wpłyną na nasz stan fizyczny, a także psychiczny. 

Jak jakość powietrza wpływa na samopoczucie?

Jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy, wpływa na nasze zdrowie. Jeśli powietrze będzie czyste i świeże, odpowienio natlenimy organizm podczas odpoczynku. Dzięki temu poprawić się może jakość snu, wzmocnić koncentracja oraz ogólne samopoczucie w ciągu dnia. Nawet ciasna przestrzeń wypełniona świeżym powietrzem, nabiera lekkości. Dlatego warto możliwie często wietrzyć każdy pokój – wystarczy kilka minut dziennie z otwartym oknem, by całkowicie wymienić powietrze na świeże i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza.

Zadbaj o częste wietrzenie i odpowiednią wilgotność powietrza

Odpowiednia wilgotność powietrza pozytywnie wpływa na łatwość oddychania. Dlatego szczególnie zimą, powinniśmy ustawić obok pracujących grzejników pojemnik z wodą lub powiesić mokre ręczniki na kaloryferach. Taka metoda w szczególności zalecana jest osobom, które odczuwają podrażnienie gardła po nocy. Ważny jest też napływ świeżego powietrza do domu. Jak często wietrzyć mieszkanie? Zimą, warto otworzyć okno nawet kilka razy dziennie, ale przez 5 minut – często, ale krótko.  Z kolei w porze letniej, okna mogą być uchylone przez całą dobę. Warto wpuścić dodatkowo świeże powietrze do sypialni przed snem, by ułatwić zasypianie.

Rośliny – najlepszy sojusznik, aby odświeżyć wnętrze

Wiemy już, że dobra jakość powietrza wpływa na zdrowie i samopoczucie. Co jeszcze możemy zrobić w tym kierunku? Dobrze działają rośliny filtrujące powietrze, które usuwają nadmiar dwutlenku węgla oraz zanieczyszczenia z powietrza dookoła nas. Ma to szczególne zastosowanie w sypialni, gdyż rośliny uwalniają tlen nocą, gdy śpimy. To również dobry sposób na to, jak usunąć nieprzyjemny zapach z domu. Zielone rośliny doniczkowe, pozytywnie wpływają również na wzrok oraz tworzą naturalny klimat. Rośliny filtrujące powietrze są ciekawym urozmaiceniem każdego wnętrza. 

Podpowiadamy: skrzydłokwiat, sanseweria, bluszcz pospolity, dracena, epipremnum, czy paproć będą nieocenionym sojusznikiem w domu!

Krok 3 – piękny zapach

Istnieje wiele dowodów na to, jak zapach wpływa na funkcjonowanie człowieka. Odpowiedni zapach do sypialni działa uspokajająco i polepsza jakość snu. Z kolei zapach do łazienki, może energetyzować, np. podczas orzeźwiającej porannej kąpieli. W ofercie Mibellumi znajdziesz zapachy, które dopełnią atmosferę, którą chcemy stworzyć w danym pomieszczeniu. Ponadto, posiadają one różną postać – saszetek, patyczków zapachowych lub kulek żelowych. Dzięki czemu można umieścić je w dowolnym miejscu. 

Wybór odpowiedniego zapachu w stosunku do okazji

Przyjemny zapach w domu możemy uzyskać przez zastosowanie różnych produktów i nut zapachowych w nich zawartych. Saszetki wprowadzą przyjemny zapach do szafy, np. zimą postaw na linię Sezonową. Zapachy do szafy sprawiają, że z ubrań wydobywa się przyjemna woń. Natomiast ekskluzywny zapach w sypialni możemy uzyskać za pomocą dyfuzora o aromatycznym zapachu z linii Afrodyzjak. Natomiast zapach do kuchni, pochodzący z patyczków zapachowych z linii Classic, może wprowadzić energetyzującą atmosferę oraz zachęcać do gotowania. Zapach do łazienki, ukryty w pachnących kulkach żelowych odświeży powietrze i zniweluje nieprzyjemną woń.

Zapachy funkcjonalne

Zapachy można zmieniać odpowiednio na każdą okazję. Podczas pracy, dobrze sprawdzi się zapach energetyzujący, np. Yuzu&Lime. Natomiast w salonie możemy umieścić dyfuzor zapachowy z patyczkami o działaniu wyciszającym, np. Magnolia. Z kolei kulki żelowe Świeze Pranie nadają efektu świeżości i czystości, dlatego dobrze sprawdzą się w łazience. w sypialni możesz stworzyć klimat zmysłowości, dzięki orientalnym mutom dyfuzora o zapachu Japońskiego Jaśminu.

Dlaczego warto zmieniać przestrzeń?

Szybka zmiana wnętrza niesie za sobą wiele zalet i nie koniecznie musi generować wysokie koszty. Wystarczy w tym celu zastosować kilka prostych trików, a wnętrze nabierze zupełnie innego wydźwięku. Przestrzeń łatwo zmienisz dzięki:

  • szybkim przemeblowaniu pokoju – zmiana ustawienia oraz zastosowanie dodatków dekoracyjnych w pokoju, w szybki sposób zmieni wnętrze, wywołując pozytywne odczucia.
  • jakości powietrza w domu – która wpływa na nasze samopoczucie, dlatego warto możliwie często wietrzyć pomieszczenia oraz zakupić rośliny oczyszczające powietrze.
  • przyjemnym zapachom – które wpływają na nasze zmysły, pobudzają lub wyciszają. W ofercie Mibellumi znajdziesz ulubiony zapach na każdą okazję!

Efektowna zmiana mieszkania nie musi wiązać się z dużymi wydatkami, jeśli w odpowiedni sposób przemyślimy jak dopasować elementy dekoracyjne. Każda aranżacja z czasem staje się nudna, dlatego nawet male zmiany w wyglądzie wnętrza pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie. Stosując proste sposoby, możemy uzyskać zaskakujący efekt. ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *