Zapachowe kulki żelowe – dodatek nie tylko do łazienki

Tradycyjne odświeżacze kojarzą nam się głównie z próbą neutralizacji przykrych zapachów. Często są niewygodne w użytkowaniu lub wymagają systematycznego wymieniania wkładów. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i wprowadzić łagodny, świeży zapach do domu bez wykonywania zbędnych czynności? Mieszkanie można przecież ozdabiać nie tylko akcesoriami, ale również i zapachami! Z artykułu dowiesz się wszystkiego […]

Tradycyjne odświeżacze kojarzą nam się głównie z próbą neutralizacji przykrych zapachów. Często są niewygodne w użytkowaniu lub wymagają systematycznego wymieniania wkładów. A gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i wprowadzić łagodny, świeży zapach do domu bez wykonywania zbędnych czynności? Mieszkanie można przecież ozdabiać nie tylko akcesoriami, ale również i zapachami! Z artykułu dowiesz się wszystkiego o kulkach żelowych MiBellumi, które sprawdzą się jako aromatyczny zapach do łazienki, odświeżający zapach do szafy, łagodny zapach do kuchni, czy oryginalny zapach do salonu.

Czym są zapachowe kulki żelowe?

Zapachowe kulki żelowe są nowoczesnym produktem, przeznaczonym do odświeżania powietrza w dowolnym pomieszczeniu. Ich działanie polega na stopniowym uwalnianiu kompozycji zapachowej do otoczenia, poprzez systematyczne parowanie wilgoci z kulek nasączonych aromatycznym płynem. Głównym składnikiem produktu jest hydrożel – substancja żelowa, uformowana w kulisty kształt. Dzięki specjalnie opracowanej formule, zapachowe kulki MiBellumi długotrwale wydzielają przyjemny aromat, utrzymujący się nawet do 4 tygodni we wnętrzu. Odświeżacz w formie kulkek zapachowych to produkt niezwykle wydajny, a także dekoracyjny.

Działanie kulek żelowych

Żelowe kulki zapachowe charakteryzują się bardzo długą trwałością ze względu na wysokie właściwości absorpcyjne hydrożelu. Kuleczki są zdolne do wchłaniania ogromnych ilości wody, która zostaje stopniowo uwalniana do otoczenia, podczas parowania. W procesie produkcji, zostają nasączone specjalnie opracowaną kompozycją zapachową, o intensywnym aromacie. Stopniowe uwalnianie nut zapachowych ma niezwykle ważną korzyść: umożliwia to skuteczne różnicowanie zapachu w pomieszczeniu, bez obaw o zbyt mocną woń produktu.

Wszechstronne użytkowanie

Właściwości kulek zapachowych sprawiają, że jest to produkt, który można stosować w wielu miejscach w domu i poza nim. W zależności od upodobań możesz odświeżacz produkt bezpośrednio do pomieszczenia lub do mniejszych przestrzeni, jak szafa czy samochód. Pachnące kulki sprawdza się m.in. jako:

 • zapach do szafy, nadający ubraniom przyjemnego aromatu,
 • uniwersalny zapach do domu – przedpokoju, kuchni, czy salonu,
 • nieduszący zapach do toalety, bądź zapach do łazienki,
 • odświeżajacy zapach do samochodu.

Jak używać zapachowych kulek żelowych, aby zmaksymalizować ich działanie? Wystarczy zdjąć folię ochronną spod nakretki, a następnie zakręcić wieczko, by uniknąć nieumyślnego rozsypania kulek żelowych. Możesz także regulować intensywność uwalnianego aromatu poprzez odsłonięcie jedynie części folii zabezpieczającej. Im mniejsze ujście powietrza, tymbardziej subtelny zapach. Pojemnik z hydrożelem można ustawić w dowolnym miejscu, jednocześnie uważając, aby zawarta ciecz nie wylała się z jego wnętrza.

Nowoczesny design

Estetyczne wykonanie projektowe sprawia, że zapachowe kulki żelowe są nie tylko użytecznym dodatkiem aromatycznym, ale stanowią także kolorową dekorację wnętrza. Sprawdzą się jako akcesorium dodające radosnego nastroju we wnętrzu oraz uzupelniajace wybrany kolor przewodni. Barwny hydrożel został umieszczony w uniwersalnym i prostym, transparentnym pojemniku, który podkreśla intensywny kolor aromatyzowanych kulek.

Gdzie najlepiej sprawdzą się kulki żelowe?

W jakich miejscach i jak używać zapachowych kulek żelowych? Odpowiedź jest prosta! Odświeżacz możesz umieścić w dowolnym miejscu, według potrzeb. Produkt stanowi uniwersalny zapach do domu o różnorodnym przeznaczeniu. Aromatyczna woń wprowadza niezwykłą aurę we wnętrzu oraz pomaga w stworzeniu komfortowej przestrzeni do codziennego funkcjonowania. Kulki żelowe sprawdzą się tam, gdzie spędzamy sporo czasu: w kuchni – jako pobudzający zmysły dodatek oraz w łazience – np. gdy potrzebujemy odświeżenia podczas porannej toalety. Niewielkie opakowanie pozwalają na umieszczenie hydrożelowych kulek praktycznie w każdym miejscu. Stąd też pomysł, by stosować je w samochodzie, niewielkiej toalecie, a także w schowku, czy garażu.

Do kuchni, przedpokoju, czy szafy?

Zapachowe kulki żelowe równomiernie uwalniają aromat, dlatego znajdują praktyczne zastosowanie także w kuchni. Woń hydrożelu nie jest wchłaniana przez inne produkty. Zapach jedynie unosi się w powietrzu, nadając mu dodatkowej świeżości. Z kolei zastosowanie aromatyzowanych kulek w przedpokoju zaskoczy naszych gości, którzy z pewnością zachwycą się nowym, zniewalającym aromatem wydobywającym się z szafy na kurtki lub szafki na buty.

Aromatyzator także do samochodu

Nieprzyjemna woń w aucie to niestety zmora wielu kierowców. Nie ma się czemu dziwić, do wnętrza przenika duszący kurz i brzydki zapach z zewnątrz, a samochód przez wiele godzin nie jest wietrzony, stojąc na parkingu. Warto więc zadbać o jakość powietrza w aucie. Wystarczy, że sięgniesz po kulki żelowe i wprowadzisz je do auta – rozwiązanie daje natychmiastowy efekt! Jeśli woń jest dla Ciebie zbyt mocna, możesz łatwo regulować jej moc, przysłaniając część wlotu wieczkiem zabezpieczajacym (lub inną folią).

Zadbaj o bezpieczną przestrzeń

Zapachowe kuleczki, ze względu na swoją niewielki rozmiar, mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla dzieci i zwierząt. Warto zatem zachować wszelkie środki ostrożności podczas ich użytkowania, by uniknąć połknięcia. Jak zatem bezpiecznie używać odświeżaczy powietrza w formie aromatyzowanych kulek żelowych? Zwróć uwagę na prawidłowe odpakowanie produktu, a także na solidne zakręcenie wieczka pozdjęciu folii ochronnej. Przecież nikt nie chce, by rozszczelniony produkt rozlał się uwalniając bardzo intensywną woń lub plamiąc ulubiony dywan.

Jak kreatywnie wpasować kulki do wystroju wnętrza?

Kolorowe kulki hydrożelowe możemy wykorzystać ponownie po zużyciu. Wystarczy wyjąć je z oryginalnego opakowania. Sprawa jest prosta – wystarczy odkręcić wieczko, przesypać zawartość słoiczka do ozdobnego naczynia, a nastepnie przepłukać kulki pod bieżącą wodą, zalać je nieco powyżej poziomu kulek i odstawić na 2-3 godziny do ponownego nasiąknięcia hydrożelu. Tak przygotowane kulki mogą uzupełnić dekorację domu i nadać świeżości wnętrzu.

Ponowne wykorzystanie kulek pobudzi Twoją kreatywność. Możesz wykorzystać je do wykonania ozdób DIY, oto nasze propozycje:

 • Dekoracja w wazonie – kulki mogą posłużyć jak wypełnienie wazonu ze sztucznymi kwiatami. Gdy zalejesz kulki bezposrednio po zużyciu produktu, pozostałości aromatycznej kompozycji w kulkach wydobywać będą bardzo subtelną woń.
 • Naczynie ze świecą – umieszczenie wilgotnych kulek w misie ze świecą nie tylko ozdobi przestrzeń, ale zapobiegnie również rozlaniu wosku i przypaleniu przestrzeni dookoła.
 • Recykling kulek – dobrze przepłukane kulki żelowe moga posłużyć także jako dodatek zatrzymujący i oddający równomiernie wodę dla świeżo ściętych kwiatów, a ułożone warstwowo kolorami w wysokim naczyniu, dodadzą dodatkowych walorów estetycznych.

Dlaczego warto zakupić zapachowe kulki żelowe?

 • Zapachowe kulki żelowe to wydajny produkt w odpowiadającej jakości cenie;
 • Istnieje niezliczona ilość sposobów na to, jak używać zapachowych kulek żelowych w pomieszczeniach;
 • Stanowią uniwersalny zapach do domu, garażu, czy samochodu;
 • Możliwa jest regulacja intensywności zapachu;
 • Wykazują długotrwałe działanie, nawet do 4 tygodni;
 • W ofercie MiBellumi znajdują się specjalnie opracowane zapachy, o najwyższej jakości użytkowej;
 • Odświeżają wnętrze zapachem i kolorowym designem;
 • Po okresie trwałości można przeznaczyć kulki na urokliwą ozdobę do salonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *